Коли ж
вперше з'явилися м'які іграшки? Чи знаєте ви історію їх виникнення?
Історія м'якої іграшки почалася в 70-і роки 19 століття в
Німеччині. Багато жіночих журналів у той час почали друкувати викрійки та
поради щодо власноручного виготовлення м'яких іграшок. У 1879 р. мешканка
німецького міста Гінген Маргарет Штайфф, з дитинства прикута до інвалідного
візка, пошила кілька кумедних іграшок у вигляді звірів в якості подарунка для
своїх племінників на Різдво. Іграшки страшенно сподобалися сусідам, і незабаром
у Маргарет Штайфф вже було багато замовлень на виготовлення іграшок. Батько
молодої рукодільниці відкрив невелику майстерню, в якій Маргарет та її сестри
виготовляли м'які іграшки. Вже через кілька років майстерня перетворилася на
фабрику іграшок «Steiff». Саме там в кінці 20-го століття
"народилася" іграшка, яка згодом стала улюбленою у багатьох країнах
світу. Це плюшевий ведмедик. Звичайно, ведмедів робили і раніше, але художник
Ріхард Штайфф, один з племінників Mаргарет, придумав поєднати конструкцію
м'якої іграшки та ляльки. У ведмежати, виготовленого за його ескізами особисто
Маргарет Штайфф, передні і задні лапи рухалися на шарнірах.
У 1902 в США з президентом Теодором Рузвельтом трапилася історія, яка згодом привела до появи всім відомого ведмедика Тедді. Теодор Рузвельт був на полюванні у лісах на кордоні штатів Міссісіпі і Луїзіани. Але полювання не склалося, оскільки ведмедя знайти не вдалося. Щоб президент не засмутився, люди, що його супроводжували, наказали будь-що знайти ведмедя, доставити його на галявину і прив'язати до дерева, щоб президент ніби випадкоко побачив його. Теодор Рузвельт побачив ведмедя і, хоч і був пристрасним мисливцем, стріляти відмовився. Він обурився тим, що йому запропонували стріляти в беззахисного прив'язаного звіра і крикнув "Пощадіть ведмедя!". Історія потрапила в газету «Washington Post», і малюнок до неї вийшов дуже кумедним: художник намалював смішного ведмедика з круглими очима і великими вухами.
Американці перейнялися симпатією до свого президента за його порядний вчинок. А заодно і до ведмедів. Емігрант з Росії Моріс Міктом виставив у вітрині свого невеликого магазинчика іграшкового ведмедика, якого пошила його дружина зі шматочків тканини і набила тирсою, а поруч з іграшкою повісив вирізку з газети з історією про Рузвельта і ведмедя. Біля вітрини зупинялися перехожі і дивилися на іграшку. Багато хто хотів її купити, тож незабаром Роза і Морріс стали виготовляти іграшкових ведмедів на продаж. Кажуть, що, коли іграшка вже добре продавалася, Морріс Міктом написав лист Теодору Рузвельту і попросив дозволу назвати ведмежатко скороченим від Теодор ім'ям «Тедді». Президент такий дозвіл дав. Так в Америці з'явилася іграшка - ведмежатко Тедді (Teddy Bear). Незабаром Морріс Міктом відкрив іграшкову фірму "Ideal Novelty and Toy Co". Ведмедик Тедді користувався величезним успіхом. У 1903 році велика іграшкова фірма «Butler Brothers» уклала з Міктомом угоду про масове виробництво плюшевих ведмедів.
Зараз, в 21-му столітті м'яка іграшка залишається популярною як один з найяскравіших спогадів про дитинство. Сучасні м'які іграшки багато чому навчилися: вони вже і співають, і розмовляють, і танцюють. У Японії давно розроблені м'які іграшки, які повністю імітують домашнього улюбленця: кошеня чи цуценя. Але не це головне. Найважливіше - це та доброта і ніжність, яку дарує кожній дитині м'яка іграшка, і пам'ять про яку залишається на все життя.
Комментариев нет:
Отправить комментарий